Události 2015

12.12.2015 Výroční schůze SDH Divišov

12.12.2015 Výroční schůze SDH Divišov DIVIŠOV: V sobotu 12.prosince 2015 večer se ve společenském prostoru divišovské hasičské zbrojnice konala výroční schůze členů Sboru dobrovolných hasičů Divišov. Jednání zahájil přivítáním přítomných hostů náměstek starostky SDH Jaroslav Pekárek.

Čtěte více...

29.11.2015 Rozsvícení vánočního stromu v Divišově

29.11.2015 Rozsvícení vánočního stromu v Divišově DIVIŠOV: V neděli 29. listopadu proběhlo na náměstí v Divišově tradiční rozsvícení vánočního stromu. Přestože letos akci výrazně nepřálo počasí, akce nakonec proběhla bez větších komplikací a adventní období začalo i pro obyvatele městysu.

Čtěte více...

Letní tábor 2016 – první informace pro rodiče

Letní tábor 2016 – první informace pro rodiče Přinášíme informace pro rodiče dětí, které mají zájem vyslat chlapce a dívky v létě 2016 na tradiční letní tábor Soptík, který pořádá Sbor dobrovolných hasičů Divišov. Letní hasičský tábor "Soptík" se uskuteční od čtvrtka 11. 8. do soboty 20. 8. 2016 v Soběslavi - táborová základna Pod Svákovem. Přihláška a další informace k táboru budou k vyzvednutí od 1. 3. 2016 na Okresním sdružení hasičů Benešov, Nová Pražská 1903, Benešov a též budou umístěny na webové stránce www.hasicidivisov.cz.

Čtěte více...

12.09.2015 Divišovský memoriál tentokrát prosvítilo slunce a pohoda

12.09.2015 Divišovský memoriál tentokrát prosvítilo slunce a pohoda DIVIŠOV: Konečně bez deště či jiných neoblíbených přírodních úkazů. Tak proběhl v roce 2015 již 24. ročník divišovského memoriálu, soutěže družstev v požárním útoku. Celkem se v ženské i mužské kategorii sjelo z okolí 29 soutěžních družstev. A když počasí po letech akci přálo, nic nebránilo pohodovému průběhu soutěže.

Čtěte více...

28.08.2015 Setkání na konci letních prázdnin

28.08.2015 Setkání na konci letních prázdnin DIVIŠOV: Na konec letních prázdnin naplánoval Výbor SDH Divišov setkání členů sboru. Místem akce se stala hasičská zbrojnice v Divišově, nebo přesněji řečeno volné prostranství před výjezdovými garážemi. A jak potvrdila starostka sboru Dana Vilímková, takovou schůzi sbor ještě neměl.

Čtěte více...

27.06.2015 Dětský den zakončil školní rok 2015

27.06.2015 Dětský den zakončil školní rok 2015 DIVIŠOV: Na poslední červnovou sobotu letošního roku byl na fotbalové hřiště v Divišově připraven dětský den. Ten pořádal Sbor dobrovolných hasičů Divišov ve spolupráci s Divišáčkem a Městysem Divišov. Přestože si počasí pohrávalo se slunečnou i deštivou stránkou a školní rok skončil v naší škole již o den dříve, akce proběhla úspěšně a přítomné děti i rodiče prožili fajn odpoledne plné her a zábavy.

Čtěte více...

19.06.2015 Nádrž je po čištění bez vody

19.06.2015 Nádrž je po čištění bez vody DIVIŠOV: Každoroční akce SDH Divišov a členů výjezdové jednotky v podobě čištění dna divišovské nádrže u fotbalového hřiště, se konalo v letošním roce v pátek 19.června odpoledne. Akci předchází jako procesní předvoj otevření výtokového stavidla, které se provádí několik hodin před zahájením čištění, aby hladina dostatečně klesla. Hasiči se pak k práci sešli ve čtyři hodiny odpoledne a pustili se do práce.

Čtěte více...

Požární útok se ženám v Hvězdonicích vydařil

Požární útok se ženám v Hvězdonicích vydařil Krásné, téměř letní, počasí přivítalo v sobotu 16.5.2015 účastníky hasičského setkání v Hvězdonicích u Chocerad. Důvody byly dva. V první řadě oslava 90. let od založení sboru dobrovolných hasičů v této obci. Tím druhým pak společná postupová soutěž v požárním sportu pro hasičské okrsky Ostředek a Divišov.

Čtěte více...

Hasiči po dvou letech čistili Divišov od šrotu

Hasiči po dvou letech čistili Divišov od šrotu V sobotu 25. dubna 2015 proběhl v Divišově sběr šrotu, který v Městysu místní hasičský sbor pořádá pravidelně. V uplynulých měsících však přišla dvouletá přestávka, po které se hasiči k osvědčené a užitečné akci vrátili.

Čtěte více...

Divišovské hasičky se proměnily k nepoznání

Divišovské hasičky se proměnily k nepoznání Na nedělní odpoledne 22.března letošního roku byl do Divišova naplánován další ročník dětského maškarního karnevalu. Divišovští hasiči u toho samozřejmě nemohli chybět, byť sbor není pořadatelem této akce.

Čtěte více...

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu