12.09.2015 Divišovský memoriál tentokrát prosvítilo slunce a pohoda

DIVIŠOV: Konečně bez deště či jiných neoblíbených přírodních úkazů. Tak proběhl v roce 2015 již 24. ročník divišovského memoriálu, soutěže družstev v požárním útoku. Celkem se v ženské i mužské kategorii sjelo z okolí 29 soutěžních družstev. A když počasí po letech akci přálo, nic nebránilo pohodovému průběhu soutěže.

12.09.2015 Divišovský memoriál tentokrát prosvítilo slunce a pohoda

Divišovští hasiči se na akci připravovali již v předchozích pracovních dnech, kromě technických záležitostí ladilo formu i družstvo žen na jedinečném tréninku. A podle výsledkové listiny se to vyplatilo... To muži v předvečer události připravovali sestavu více telefonicky, budiž jim tedy ke cti, že se sešli a oba soutěžní pokusy absolvovali v hrdinském počtu šesti členů.

Program tradičně zahájila po ranním nástupu všech zúčastněných, soutěž žen, do které se letos přihlásilo třináct týmů hasiček. Velká cisterna pro doplňování vody hasičů z Ostředku byla připravena, tak se mohlo začít sportovat.

Dvoukolové zápolení nejlépe zvládla děvčata z Všechlap vydařeným prvním pokusem, následována hasičkami ze Zdislavic, které také uspěly s dobrým časem v prvním pokusu. Na stupních vítězů byla třetí děvčata z Dalov A, která na neúspěšný první pokus zareagovala medailovým časem. Nejstarší družstvo v soutěži bylo letos z Ostředku.

V mužích se nejlépe dařilo A družstvu z téměř místních Dalov, časy z obou pokusů by na první místo stačily. Stříbrné medaile vybojovali borci z Načeradce časem z prvního kola, bronzovou medaili si odvezli hasiči z Všechlap. A muži z Dalov bojovali úspěšně také ve věkovém průměru, tým Dalovy V byl vůbec nejstarším startujícím.

Zájemci o kompletní výsledky se mohou obrátit na adresu info (zavinac) hasicidivisov.cz.

Co dělat v krizových situacích

HZS Středočeského kraje

ZZS Středočeského kraje