27.06.2015 Dětský den zakončil školní rok 2015

DIVIŠOV: Na poslední červnovou sobotu letošního roku byl na fotbalové hřiště v Divišově připraven dětský den. Ten pořádal Sbor dobrovolných hasičů Divišov ve spolupráci s Divišáčkem a Městysem Divišov. Přestože si počasí pohrávalo se slunečnou i deštivou stránkou a školní rok skončil v naší škole již o den dříve, akce proběhla úspěšně a přítomné děti i rodiče prožili fajn odpoledne plné her a zábavy.

27.06.2015 Dětský den zakončil školní rok 2015

Pod bedlivou kontrolou starosty městyse se pomyslné brány akce otevřely úderem druhé hodiny odpoledne, kdy na hřiště začaly proudit rodiče s dětmi. Po příchodu dostaly děti kartičky s očíslovanými stanovišti. Jejich úkolem bylo postupně obejít všechna zastavení a získat do všech okének razítko. Úspěšní účastníci pak za vyplněná okénka dostali od pořadatelů sladkou odměnu na cestu domů.

U vstupu do areálu vítala účastníky těžká hasičská technika v podobě zásahové cisterny Mercedes profesionálních hasičů z Benešova a zásahového automobilu Liaz dobrovolné jednotky z Divišova. Tam probíhalo i jedno ze stanovišť v podobě nácviku resuscitace na výukovém modelu.

Naproti, již na ploše hřiště, probíhala ukázka činnosti výcviku psů, na druhé straně nabídl aktivní zábavu malým účastníkům akce nafukovací hrad, na spodním hřišti zaujala soutěž ve střelbě na terče a v dalších částech hřiště probíhaly ostatní soutěže.

Děkujeme profesionálním hasičům z Benešova za přistavení zásahové cisterny k prohlídce, divišovskému fotbalovému oddílu za zapůjčení hřiště i zázemí a všem sponzorům, kteří poskytli odměny pro malé účastníky akce.

Co dělat v krizových situacích

HZS Středočeského kraje

ZZS Středočeského kraje