29.11.2015 Rozsvícení vánočního stromu v Divišově

DIVIŠOV: V neděli 29. listopadu proběhlo na náměstí v Divišově tradiční rozsvícení vánočního stromu. Přestože letos akci výrazně nepřálo počasí, akce nakonec proběhla bez větších komplikací a adventní období začalo i pro obyvatele městysu.

29.11.2015 Rozsvícení vánočního stromu v Divišově

Organizátory špatné počasí neodradilo a přípravu ani letos nepodcenili. Skrytě doufali v zázrak, v podobě ukončení deště, ale přestože se nekonal a celé odpoledne vydatně pršelo, obyvatelé obce a okolí nakonec dorazili. A bylo bych překvapivě dost, za což děkujeme.

V uplakaném odpoledni se dostavila i další smutná zpráva, avizovaná ohnivá show se musela zrušit. Na vině nebylo počasí, ale rodinné důvody hlavních protagonistů, kteří do Divišova nečekaně nedorazili. Přítomní se tak zklamaně museli spokojit s dešťovou show, která byla vydatná a vytrvalá.

Již tradičně přítomným zazpívaly děti z dětského domova ze Sázavy, které jsou každoročním účastníkem akce. Moderátorského kormidla odpoledne se opět po roce ujala starostka SDH Divišov Dana Vilímková, které sekundoval svým proslovem k přítomným také starosta Zdeněk Pekárek. Přítomní si také letos rozebrali vánoční přáníčka od dětí z domova v Sázavě a věříme, že se jim také splní.

Mikuláš s čertem rozdali přítomným dětem balíčky s dárky a byla jich opravdová hojnost, neboť kvůli dešti zůstala řada dětí doma a na ty přítomné se dostalo i několikrát. Kdo přišel, s prázdnou domů rozhodně neodešel. Po setmění se stromeček slavnostně rozzářil a přítomní se zvolna rozešli do svých vyhřátých obydlí.

Děkujeme všem za účast a věříme, že v příštím roce se na nás počasí usměje a ukáže příjemnější stránku.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku