Podpořili jsme významné výročí kolegů od řeky

SÁZAVA: V sobotu 28.května 2016 se členové divišovské zásahové jednotky zúčastnili slavnostní oslavy významného výročí dobrovolných hasičů v Sázavě. Místní sbor slavil 130 let od svého založení, hasiči z Divišova tak nemohli pozvání na významnou akci odmítnout.

Podpořili jsme významné výročí kolegů od řeky

V sobotu v poledne se do těsné blízkosti hasičské zbrojnice v Sázavě sjela historická i současná hasičská technika z profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek z Benešovska a Kutnohorska, neboť sázavská jednotka je na pomezí těchto dvou okresů. V minulosti patřila pod správu Kutné Hory, v současnosti spadá pod Benešov.

Po slavnostním nástupu ve třináct hodin začal program ukázkou požárního útoku dětí, kterých se sjelo na místo hned několik družstev. Poté své umění předvedli policejní psovodi a následovala ukázka požárního útoku žen. Nejakčnější ukázku přítomným stovkám diváků předvedli v druhé polovině programu profesionální hasiči z Kutné Hory, spolu se záchrannou službou, při simulované nehodě s nutností vystřihání zraněného z vozu.

Zajímavý program narušila odpolední silná bouřka, kvůli které museli diváci utéct pod střechy ještě během ukázky vyprošťování. Za mírného deště proběhl i závěrečný bod programu, ukázka požárního útoku mužů, kterého se zúčastnila tři družstva.

Celé odpoledne si návštěvníci také mohli prohlédnout vystavenou techniku. Profesionálové z Benešova přivezli například vyprošťovací speciál, z dalších regionů oproti tomu přijel, mimo jiné, speciální kontejner pro zásahy na vodě. Nechyběla standardní prvovýjezdová vozidla profesionálů i dobrovolníků. Akce skončila před pátou hodinou, kdy se technika postupně rozjela na své domovské stanice a zbrojnice.

Diskuse
Nový komentář