Rozsvícení vánočního stromu 2013

Přidáno: 22. 3. 2014 20:51:07 Počet shlédnutí: 1378

22 Březen 2014

V neděli 1.12.2013 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Divišov, ve spolupráci se sdružením Divišáček, již tradiční akci na Dolním náměstí v Divišově. „Pod kaštany" proběhlo za velkého zájmu obyvatel městyse a okolí slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Rozsvícení vánočního stromu 2013

Program byl zahájen v půl třetí odpoledne a skončil velkým ohňostrojem před pátou hodinou odpolední, který byl milým překvapením na závěr programu. Na divišovském náměstí se sešlo velké množství lidí, zejména pak rodin s dětmi, pro které hasiči s Divišáčkem připravili pestrý program a každý malý účastník si odnesl i něco sladkého domů.

V mírném předstihu se do Divišova podívali vážení hosté, Mikuláš, čert a anděl, kteří všem malým návštěvníkům společenské akce rozdali čokoládové adventní kalendáře. A přestože čert vyvolával u malinkých človíčků občas trochu strachu a obav, většina se ráda s postavami z nebe a pekla ráda vyfotografovala na památku.

Dárky pro děti v dětském domově

Celé odpoledne probíhal na místě kulturně zábavní program s řadou vystoupení malých i velkých interpretů. Speciální nádech mělo hudební vystoupení dětí z dětského domova v Sázavě. Ty do Divišova přivezly také svá vánoční přání pod stromeček, která byla na začátku odpoledne zavěšena na vánočním stromku.

Lidé přicházející na slavnostní akci si postupně všechna přání dětí rozebrali a do Štědrého dne dárky dopraví na úřad v Divišově, který ve spolupráci s divišovskými hasiči zajistí, že se všechny dostanou pod stromeček v dětském domově v Sázavě.

Pokud by chtěl někdo další pomoci a udělat sázavským dětem radost, může taktéž do Štědrého dne přinést na úřad městyse jakoukoli finanční částku, peníze budou posléze dopraveny.

Pro všechny zúčastněné byla pak krásnou odměnou za společně strávené odpoledne rozsvícený strom a opravdu velký ohňostroj. Děkujeme všem a za účast a těšíme se za rok nashledanou.

Fotografie z akce naleznete zde.

Máte-li své fotografie z této akce, které byste chtěli přidat do našeho alba, pošlete je na adresu info (zavinac) hasicidivisov.cz. Děkujeme.

Chcete-li se vyjádřit k této události, můžete tak učinit na síti Facebook.

Diskuse

(0 komentářů)