Slavnostní otevření rozhledny Špulka

Přidáno: 26. 4. 2014 23:15:00 Počet shlédnutí: 970

26 Duben 2014

Pod modrou bezmračnou oblohou se v sobotu 26. dubna 2014 uskutečnila nedaleko obce Lbosín významná akce, při které byla pro veřejnost otevřena rozhledna Špulka spolu s naučnou stezkou k ní vedoucí.

Slavnostní otevření rozhledny Špulka

Slavnostní program byl zahájen po deváté hodině, příchozí návštěvníci prošli naučnou stezkou, která vznikla jako součást projektu rozhledny. Naučnou stezky otevřely děti ze základních škol. O hodinu později byl zahájen slavnostní program samotného otevření rozhledny, který se nenechalo ujít velké množství lidí z okolí.

ZDE SI MŮŽETE PROHLÉDNOU FOTOGALERII Z TÉTO AKCE

Na organizačním zajištění slavnostní akce se podíleli také členové dobrovolného hasičského sboru z Divišova, kteří pomáhali s organizací parkování návštěvníků v obci.

To se ukázalo jako potřebné, neboť o novou turistickou atrakci byl první den jejího provozu velký zájem a brzy bylo plné nejen připravené provizorní parkoviště, ale také náves a všechna volná místa v obci. Připomeňme také, že hasiči z Divišova přispěli na výstavbu rozhledny ze svého rozpočtu částkou 7000,- Kč.

Projekt nové rozhledny zrealizoval spolek obcí Chopos (www.chopos.cz), jehož součástí je také městys Divišov a přilehlé obce. Výstavba rozhledny byla financována z darů jednotlivců, firem i dalších organizací.

Dárci věnovali na výstavbu rozhledny do 24.3.14 více než 1 327 000,- korun (zdroj: chopos.cz). Samotná finální stavba probíhala na přelomu let 2013 – 2014 za přispění odborných firem a řady dobrovolníků.

Výstavbu rozhledny mimo jiné podpořily tyto SDH:

Název hasičského sboru:       Částka:
SDH Teplýšovice 10 000,- Kč
SDH Divišov   7 000,- Kč
SDH Dalovy   5 000,- Kč
SDH Popovice   1 300,- Kč
SDH Čeňovice   3 000,- Kč
SDH Býkovice   1 300,- Kč
SDH Struhařov   2 000,- Kč
SDH Petroupim   5 000,- Kč
SDH Třemošnice   3 000,- Kč
SDH Bedrč   5 000,- Kč