Soutěž Dobráci roku 2014 - 2015

Divišovský hasičský sbor se přihlásil do regionální soutěže Českého rozhlasu o Dobráky roku. Zde přinášíme informaci k této dlouhodobé akci:

Český rozhlas Region ve spolupráci s Velkopopovickým Kozlem a Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska připravil pro dobrovolné hasiče ve Středočeském kraji velkou soutěž o titul Dobráci roku. Potrvá od září do června.

Každý týden se s námi vydáte za jedním hasičským sborem a můžete mu pomoci vyhrát velkou veselici pro celou obec plnou hudby, grilovaného masa a piva za 100 tisíc korun!

Dobrovolní hasiči, neboli "dobráci", jak si sami často říkají, to je fenomén českých měst a obcí. Ve Středočeském kraji snad není vesnička, která by neměla svůj sbor dobrovolných hasičů. Ti jsou většinou nejen důstojnými partnery profesionálů při likvidaci požáru, ale zároveň v obci plní funkci nositelů kultury a tradic.

A přitom je to sdružení dobrovolné a veškerá činnost se odehrává ve volném čase těchto nadšenců, které většinou nikdo ani nepochválí. Český rozhlas Region se rozhodl nejen chválit, ale i odměňovat. Je tu soutěž Dobráci roku!

Jak se soutěží?

Princip soutěže je jednoduchý. Vždy v pátek po 14. hodině proběhne ve vysílání Českého rozhlasu Region losování jednoho ze všech přihlášených hasičských sborů. Vylosovaný sbor obdrží drobnou cenu a následující středu zavítá do jeho zbrojnice přenosový vůz Českého rozhlasu Region, aby s hasiči natočil velký rozhovor.

V medailonku se promítne většinou bohatá historie sboru, jeho hasební zásahy, velké úspěchy a další zajímavosti. Tento medailonek bude v pátek po 14. hodině odvysílán a zároveň dojde k losování dalšího sboru. Celkem takto navštívíme 40 sborů dobrovolných hasičů v našem kraji.

Rozhodovat budete vy!

Rozhodující slovo v soutěži ale budou mít obyvatelé jednotlivých měst a obcí. Po odvysílání medailonku totiž budou posílat svému sboru hlasy prostřednictvím SMS zpráv z mobilních telefonů. Hlasování bude trvat přesně jeden týden, tedy do odvysílání dalšího medailonku o dalším sboru.

V červnu příštího roku pak budou vybrány tři sbory, které získaly nejvíce SMS hlasů. Ty se utkají ve velkém finále v klasických hasičských disciplínách. Pro vítěze je připravena cena v podobě velké show pro celou obec v hodnotě 100 tisíc korun. Český rozhlas Region se ve spolupráci s partnery postará o maso, pivo a doprovodný program!

Rozhlas ocení i hlasující

Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří zašlou svému oblíbenému hasičskému sboru svůj hlas. Každý měsíc totiž získá jeden z hlasujících pivo na celý měsíc zdarma!