Činnost JSDH Divišov

Další den a znovu lesní požár nedaleko Divišova

14. 3. 2022 13:12:35 563

LITICHOVICE: Jako by nebylo zásahů v posledních dnech více než dost, také v pondělí byli divišovští hasiči požádáni o pomoc u ohlášeného požáru v lesním prostoru nedaleko Litichovic. Po poledni na místo vyrazila cisterna s družstvem a dalšími jednotkami z okolí.

12. 3. 2022 11:47:15 536

TŘEMOŠNICE: Za krásného slunečného, ale větrného počasí, byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc v pátek 11. března před polednem. Na tísňovou linku středočeských hasičů byl ohlášen lesní požár v prostoru mezi Divišovem a Třemošnicí. Na místo vyjela z Divišova hasičská jednotka s družstvem.

18. 2. 2022 17:01:35 701

DIVIŠOV: Větrný den zasáhl Divišovsko i celou zemi ve čtvrtek 17.února 2022. V souvislosti s živlem byla divišovská hasičská jednotka během dne vyslána k celkem pěti událostem, z nichž pouze jedna byla přímo v Divišově. Dvakrát hasiči spěchali na dálnici, jednou na silnici směrem na Slověnice a zasahovali také u obce Zdebuzeves.

14. 2. 2022 17:36:45 632

SOBĚSÍN: Osm hasičských jednotek vyrazilo v pondělí 14. února večer na pomoc k požáru domu v obci Soběšín u řeky Sázavy. Poplach byl vyhlášen také hasičům z Divišova, kteří na místo vyslali družstvo se zásahovou cisternou. I přes rychle se šířící plameny se samotný dům před ohněm podařilo z větší části ochránit.

31. 1. 2022 11:36:10 520

DIVIŠOV: Hořící autobus na dálnici D1 byl ohlášen na tísňovou linku středočeských hasičů v neděli 30.ledna letošního roku krátce před šestou hodinou večer. Operační středisko vyslalo na místo dobrovolné hasiče z Divišova a dvě profesionální jednotky. Při příjezdu hasičů na místo byl autobus celý v plamenech.

1. 2. 2022 09:14:16 492

DIVIŠOVSKO: Na první výjezdy roku 2022 si divišovští hasiči letos museli počkat o pár dnů déle, než tomu bylo v minulých letech. O to intenzivnější práce na hasiče čekala.. Během neděle 30.1.2022 byla jednotka vyslána celkem k pěti událostem, s vichřicí, která řádila v celé zemi, souvisely čtyři. Nejdramatičtější byla situace na dálnici D1.

24. 12. 2021 21:15:04 1046

DIVIŠOV: V pátek 24.12.2021 večer byl divišovské hasičské jednotce ohlášen požár v rodinném domě v Divišově. Na místo ihned vyjelo hasičské družstvo s cisternou, operační středisko na místo vyslalo také další profesionální jednotku. Hlášen byl požár v domě od vánočního stromku.

24. 11. 2021 11:25:52 549

ŠTERNOV: Ve středu 24. listopadu večer byla divišovská hasičská jednotka požádána o technickou pomoc na parkovišti u motorestu U Rybiček na dálnici D1. Z Divišova na místo vyjela cisterna s družstvem, z několika profesionálních stanic na místo mířily i další profesionální jednotky.

K požáru u Třebešic vyjeli hasiči z Divišova i Benešova

19. 11. 2021 11:11:01 689

TŘEBEŠICE: V pátek 19. listopadu po poledni byl divišovským hasičům vyhlášen poplach. Operační středisko požádalo o pomoc při likvidaci nahlášeného požáru v lese u silnice spojující Divišov se Struhařovem. Na místo vyjela jednotka z cisternou, z Benešova současně vyjížděla profesionální jednotka.

Čtěte více
Pod Drahňovicemi lehla popelem dřevěná chata

30. 10. 2021 15:44:46 540

DRAHŇOVICE: V sobotu 30. října letošního roku odpoledne byli hasiči z Divišova požádáni o pomoc při likvidaci požáru budovy pod obcí Drahňovice. Na místo vyjelo družstvo s hasičskou cisternou. Požár objekt zcela zničil, nikdo naštěstí nebyl zraněn.