Rozsvícení stromečku v Divišově 2022

Sbor dobrovolných hasičů Divišov ve spolupráci s Městysem Divišov a Klubem dětí a mládeže Divišáček uspořádal po 3 letech, 27. 11. 2022, setkání u vánočního stromečku a jeho rozsvícení. Jako tradičně zde vystoupily děti z Dětského domova ze Sázavy a zazpívaly vánoční koledy.

Rozsvícení stromečku v Divišově 2022

Divišovští občané jim na oplátku splní jejich přání, které si pověsily na vánoční stromeček v podobě papírových kouliček, kde si napsaly, co by chtěly od Ježíška pod stromečkem. Přišel i Mikuláš s čertem a andělem a všem dětem rozdal malou sladkost.

Nechyběl oblíbený vánoční punč, který vaří dle tajné receptury místní hasiči. Připravili i občerstvení v podobě domácího bramboráku, domácího štrůdlu z rukou šikovných cukrářek. Pro malé návštěvníky smažili hranolky a párek v rohlíku, pro velké opékali klobásy. Celý program provázela nádherná vánoční hudba.

V 16:45 hodin jsme na druhý pokus rozsvítili vánoční smrk a tím jsme zahájili adventní čas roku 2022. Krásné svátky Vánoční a mnoho zdraví spoluobčanům popřála starostka SDH Divišov s omluvou nepřítomnosti starosty Městyse Divišov.

Autorka: Dana Vilímková
starostka SDH Divišov