Preventivní informace pro veřejnost

Na této stránce naleznete stručný rozcestník preventivních informací užitečných pro širokou veřejnost.

TÍSŇOVÁ VOLÁNÍ:

Základní informace o tísňovém volání v ČR:
Tísňovým voláním se rozumí bezplatná volba čísel, která jsou stanovena v číslovacím plánu a uvedena v telefonních seznamech a která je nutno pro záchranu lidských životů, zdraví nebo majetku zpřístupnit. Další informace naleznete zde.

Kdy volat tísňové linky:
Linky tísňového volání slouží k ohlášení situací, kdy dochází k reálnému ohrožení životů, zdraví, životního prostředí nebo majetku, a kdy je nutný okamžitý zásah složek integrovaného záchranného systému. Další informace naleznete zde.

Jak volat na tísňovou linku:
V případě, že se ocitnete v situaci, kdy jsou ohroženy životy, majetek nebo životní prostředí, neváhejte zavolat na linku tísňového volání složky, jejíž pomoc potřebujete. Další informace naleznete zde.