Činnost JSDH Divišov

V lednu šest zásahů, čtyřikrát pomoc u zraněných osob

4. 2. 2024 11:54:03 113

Začátek letošního roku přinesl hasičům v Divišově celkem šest zásahů. Kromě padlého stromu a jednoho požáru domu v Postupicích se v lednu hned ve čtyřech případech jednalo o zásahy u zraněných osob, kde jednotka spolupracovala se záchrannou službou a dalšími složkami záchranného systému.

Ohlédnutí velitele za prací jednotky v roce 2023

31. 12. 2023 15:54:21 141

Rok 2023 je minulostí, ale činnost členů hasičské jednotky městyse Divišov pokračuje stále stejným tempem dále. Technika stojí připravena ve zbrojnici k výjezdu a čeká až ji bude třeba u zásahu. Tento rok jsme byli vysláni celkem k 56 událostem, z čehož bylo 17 požárů nákladních i osobních vozů a objektů.

Čtěte více
Nová zásahová obuv pro hasičskou jednotku

27. 11. 2023 15:47:53 131

Na základě poskytnutých dotačních prostředků z Fondu na podporu jednotek požární ochrany Středočeského kraje byla členům jednotky požární ochrany městyse Divišov zakoupena nová zásahová obuv.

Čtěte více
Dětský den zakončila ledová sprcha. Nejen z hadice

5. 6. 2022 02:30:00 401

DIVIŠOV: V sobotu čtvrtého června odpoledne byl na divišovském fotbalovém hřišti naplánován dětský den pro malé i větší zájemce. Akce začala ve dvě hodiny odpoledne a stylově ji zakončila přírodní průtrž mračen, která ušetřila práci hasičům při sprchování pěnových tvorů. Ale popořadě.

Čtěte více
Nová cisterna zaparkovala u hasičů v Divišově

21. 5. 2022 09:43:46 468

DIVIŠOV: Velký historický milník nastal v sobotu 21.května 2022 v životě hasičů v Divišově. Vůbec poprvé v dějinách místní dobrovolné jednotky získali hasiči do užívání zcela novou cisternovou automobilovou stříkačku. Slavnostní převzetí bylo spojeno s malou slavností u zbrojnice v Divišově, která současně získala i nový venkovní kabát.

Čtěte více
Hasičské přilby šly z hlavy na hlavu

13. 5. 2022 13:54:25 446

DIVIŠOV: V pátek 13.5.2022 navštívily děti z mateřské školky v Divišově hasičskou zbrojnici místních dobrovolných hasičů. Ti si pro ně připravili ukázku techniky, vybavení a dozvěděly se zajímavé informace z práce hasičských dobrovolníků. Jednotlivé třídy se u zbrojnice střídaly celé dopoledne.

Čtěte více
Záchrana z nebezpečného jezu v praxi

19. 4. 2022 12:43:50 409

V dubnu letošního roku přijali divišovští hasiči nabídku přípravy členů jednotky v problematice záchrany osob z nebezpečných jezů. Trojice hasičů se vydala do východních Čech, kde absolvovala kurz Záchrana osob z nebezpečného jezu v gesci lektorů Vodácké školy záchrany. Certifikovaný, akreditovaný kurz všichni účastníci zvládli a jednotka v Divišově tak nově disponuje již šesticí hasičů vyškolených pro tento druh zásahové činnosti.

Hasiči spěchali k požáru v Českém Šternberku

25. 3. 2022 08:50:08 526

ČESKÝ ŠTERNBERK: Ve čtvrtek 24.3. odpoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána operačním střediskem v Kladně o pomoc u nahlášeného požáru v Českém Šternberku. Kromě cisterny z Divišova na místo vyjela také profesionální jednotka z Uhlířských Janovic.

Čtěte více
Silný vítr přehazoval plameny ze stromu na strom

21. 3. 2022 12:44:47 508

SOUŠICE: Rozsáhlý požár zasáhl v neděli 20.března v podvečer les v příkrém srázu nedaleko obce Soušice u Tichonic na pomezí benešovského a kutnohorského okresu. Kvůli rozsahu požáru požádalo operační středisko o pomoc velké množství hasičských jednotek dle druhého poplachového stupně. Na místo byla vyslána také jednotka z Divišova.