Hasičské přilby šly z hlavy na hlavu

Přidáno: 13. 5. 2022 13:54:25 Počet shlédnutí: 163

13 Květen 2022

DIVIŠOV: V pátek 13.5.2022 navštívily děti z mateřské školky v Divišově hasičskou zbrojnici místních dobrovolných hasičů. Ti si pro ně připravili ukázku techniky, vybavení a dozvěděly se zajímavé informace z práce hasičských dobrovolníků. Jednotlivé třídy se u zbrojnice střídaly celé dopoledne.

Hasičské přilby šly z hlavy na hlavu

Nejmladší děti dorazily k hasičům jako první. Čekalo je stručné seznámení s prací hasičů v Divišově, možnost prohlédnout si hasičskou cisternu, a to i zevnitř kabiny. Poté si děti prohlédly speciální vybavení pro hašení požárů, práci na vodě, protichemické obleky nebo vybavení pro práci s motorovou pilou.

V další části programu dostal každý zájemce možnost stát se opravdovým hasičem, když si děti vyzkoušely hašení skutečnou hasičskou hadicí s proudnicí. Této možnosti využila valná většina účastníků exkurze. Poté měli možnost děti nahlédnout také pod pokličku práce záchranářů při malé zdravotnické besedě.

Další ročníky školky absolvovaly postupně stejný program, nejstarší si návštěvu zpestřili focením v hasičských přilbách.