V lednu šest zásahů, čtyřikrát pomoc u zraněných osob

Začátek letošního roku přinesl hasičům v Divišově celkem šest zásahů. Kromě padlého stromu a jednoho požáru domu v Postupicích se v lednu hned ve čtyřech případech jednalo o zásahy u zraněných osob, kde jednotka spolupracovala se záchrannou službou a dalšími složkami záchranného systému.

V lednu šest zásahů, čtyřikrát pomoc u zraněných osob

Druhý lednový den odpoledne jsme byli požádáni záchrannou službou o pomoc s transportem pacienta z rodinného domu do sanitky v Divišově. Devátého ledna jsme byli přivoláni na pomoc ke staršímu muži do Litichovic, který se zranil při pádu na půdě domu. Zde jsme pomáhali záchranné službě s první pomocí a s transportem pacienta do sanitky.

Třináctého ledna vyjížděla jednotka do Českého Šternberka, kde byl ohlášený nakloněný strom nad silnicí, který se nacházel u hradního parkoviště. Podle svědků byla dvojice stromů nakloněna již několik dnů, stromy jsme neodklízeli a předali k dalšímu dořešení správě silnic.

Devatenáctého ledna jsme vyjížděli na pomoc k ženě do Třebešic, kde jsme opět spolupracovali se záchrannou službou při transportu do sanitního vozu a poskytli jsme také posttraumatickou pomoc příbuzným.

V akci čtyřkolka, motorová pila a zdravotní vybavení

Nejnáročnější zásah měsíce na nás čekal v neděli 21.ledna odpoledne, kdy jsme byli požádáni o pomoc v chatové oblasti mezi Litichovicemi a Divišovem. V těžko přístupném terénu jsme museli těžkou techniku odstavit, cestou uvízla také sanitka záchranné služby. Po další cestě pěšky byla nalezena velmi těžko přístupná chata, ve které již zasahovala posádka záchranné služby u pacienta. Přístupovou cestu bylo nutné zpřístupnit pomocí motorové pily, za pomoci hasičů z Benešova byla vyproštěna sanitka a povolána čtyřkolka k pomoci stranportem pacienta k sanitce.

O den později ráno byla jednotka vyslána na pomoc k požáru rodinného domu v Postupicích, kde byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místě jednotka nezasahovala a byla velitelem zásahu odvolána zpět na zbrojnici.

Požár domu v Postupicích

Aktualizovaný statistický přehled zásahové činnosti JSDH Divišov v roce 2024 naleznete zde.