Dětský den zakončila ledová sprcha. Nejen z hadice

Přidáno: 5. 6. 2022 02:30:00 Počet shlédnutí: 134

05 Červen 2022

DIVIŠOV: V sobotu čtvrtého června odpoledne byl na divišovském fotbalovém hřišti naplánován dětský den pro malé i větší zájemce. Akce začala ve dvě hodiny odpoledne a stylově ji zakončila přírodní průtrž mračen, která ušetřila práci hasičům při sprchování pěnových tvorů. Ale popořadě.

Dětský den zakončila ledová sprcha. Nejen z hadice

Na hřišti určeném k oblíbenému míčovému sportu bylo pro malé i velké návštěvníky připraveno mnoho atrakcí a dovednostních soutěží, při kterých si zejména děti vyzkoušely velkou řadu činností. Nechyběly ani nafukovací atrakce v podobě hradu, jehož skluzavka se ukázala velmi návštěvnicky atraktivní.

Divišovští hasiči přivezli na akci předvést novou cisternu Tatra i dopravní automobil Citroen. Děti se mohly podívat do kabiny pro posádku, prohlédnout si dostupné vybavení či si vyzkoušet hašení pomocí osvědčené džberovky. Hasiči také umožnili zájemcům nácvik první pomoci na resuscitačních modelech dospělého a miminka. Oblíbenou atrakcí se stala prohlídka vozu Policie ČR, zejména s možností ovládání zvukového výstražného zařízení.

Zlatým hřebem programu byla pěnová lázeň, kterou hasiči připravili, spolu s následnou ledovou,a le očistnou sprchou. S tím jednotce vydatně pomohla příroda, která přirozenou formou v podobě průtrže mračen v podvečer akci zvolna ukončila.