K požáru u Divišova vyrazilo šest hasičských cisteren

Přidáno: 13. 7. 2022 13:45:51 Počet shlédnutí: 608

13 Červenec 2022

DIVIŠOV: Ve středu 13.července před polednem byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc u ohlášeného požáru zemědělského stroje na poli nedaleko Divišova. Z divišovské zbrojnice na místo vyjela zásahová Tatra s družstvem.

K požáru u Divišova vyrazilo šest hasičských cisteren

Díky krátké dojezdové vzdálenosti na místo byla jednotka u požáru velmi rychle. Hasiči nalezli v plamenech lis na balíky slámy, který byl zcela zasažen. Obsluze se včas podařilo odpojit tažný traktor a oheň se naštěstí obilným strništěm dramaticky nešířil.

Hasiči použili jeden vodní proud k uhašení plamenů v těsném sousedství stroje a následně se zaměřili na hašení samotného lisu. Další posilové jednotky profesionálů z Vlašimi a Benešova hasily prostřednictvím velkokapacitních cisteren zasažené pole dohasily další ohniska požáru v okolí. Dobrovolná hasičská jednotka z Teplýšovic pomáhala s dohašováním pracovního stroje.

Po likvidaci požáru se jednotka vrátila zpět na zbrojnici v Divišově. U požáru nebyl nikdo zraněn.