Hasiči spěchali k požáru v Českém Šternberku

ČESKÝ ŠTERNBERK: Ve čtvrtek 24.3. odpoledne byla divišovská hasičská jednotka požádána operačním střediskem v Kladně o pomoc u nahlášeného požáru v Českém Šternberku. Kromě cisterny z Divišova na místo vyjela také profesionální jednotka z Uhlířských Janovic.

Hasiči spěchali k požáru v Českém Šternberku

Volající oznámil na tísňové lince požár travního pásu u autobusové otočky, který se rozšířil až k přilehlému nízkému lesíku. Členům divišovské jednotky se podařilo po příjezdu na místo plameny rychle dostat pod kontrolu a zabránit šíření. Na místo dorazily i dvě cisterny profesionálních hasičů.

Hasiči místo uhasili jedním vodním proudem a zkontrolovali pomocí termokamery případná skrytá ohniska. Z rozhodnutí velitele zásahu se pak jednotka vydala zpět na zbrojnici v Divišově.