Evakuace

Dodržujte zásady pro opuštění bytu nebo domu, vezměte si evakuační zavazadlo a včas se dostavte na určené místo. Dodržujte pokyny orgánů zabezpečujících evakuaci i při použití vozidel.

Zásady pro opuštění bytu nebo domu v případě evakuace:
• Uhaste otevřený oheň v topidlech.
• Vypněte elektrické spotřebiče (s výjimkou ledniček a mrazniček).
• Uzavřete přívod vody a plynu.
• Ověřte, zda i sousedé vědí, že mají opustit byt.
• Dětem vložte do kapsy oděvu cedulku se jménem a adresou.
• Kočky a psy si vezměte s sebou.
• Ostatní domácí zvířata, včetně exotických zvířat, ponechte doma a dobře je předzásobte vodou a potravou.
• Vezměte evakuační zavazadlo, uzamkněte byt a dostavte se na určené evakuační středisko.

Evakuační zavazadlo
Jako evakuační zavazadlo poslouží např. batoh, cestovní taška nebo kufr. Zavazadlo označte svým jménem a adresou.

Obsahuje zejména:
• Užívané léky, inzulin atd.
• Základní trvanlivé potraviny, nejlépe v konzervách, dobře zabalený chléb, a hlavně pitnou vodu (max. na tři dny).
• Předměty denní potřeby, jídelní misku a příbor.
• Osobní doklady, peníze, pojistné smlouvy a cennosti.
• Přenosné rádio s rezervními bateriemi, svítilnu.
• Toaletní a hygienické potřeby.
• Náhradní prádlo, oděv, obuv, pláštěnku, spací pytel nebo přikrývku.
• Kapesní nůž, zápalky, šití a další drobnosti.