Obecné informace k ochraně obyvatel

Respektujte a snažte se získávat informace z oficiálních zdrojů (rozhlas, televize, místní rozhlas, vyhláška obecního úřadu, pokyny zaměstnavatele apod.).

Nerozšiřujte poplašné a neověřené zprávy.

Varujte ostatní ohrožené osoby ve svém nejbližším okolí, nezapomeňte na neslyšící či jinak postižené osoby.

Netelefonujte zbytečně - telefonní síť je v situacích ohrožení přetížena.

Nepodceňujte vzniklou situaci.

Pomáhejte sousedům, zejména starým, nemocným a nemohoucím lidem.

Uvědomte si, že největší hodnotu má lidské zdraví a život, záchrana majetku je až na druhém místě.

Uposlechněte pokynů pracovníků záchranných složek.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku