Kdy volat

Kdy volat tísňové linky

Linky tísňového volání slouží k ohlášení situací, kdy dochází k reálnému ohrožení životů, zdraví, životního prostředí nebo majetku, a kdy je nutný okamžitý zásah složek integrovaného záchranného systému.

Zavolejte na tísňovou linku, pokud:
vznikne požár budov, vozidel, lesa nebo jiných objektů; vidíte plameny nebo kouř z oken, z lesa apod. ,je třeba vyprostit uvězněné osoby z havarovaného vozidla, z pod trosek budov nebo spadlých stromů,jste svědkem závažné dopravní nehody se zraněním nebo usmrcením osob,naleznete podezřelé zavazadlo nebo předmět připomínající výbušné nástražné systémy,naleznete osobu ležící na zemi v bezvědomí,nejste schopni zastavit krvácení,se někdo dusí nebo nemůže dýchat,někdo utrpěl poranění elektrickým proudem,při práci se stroji došlo k závažnému poranění nebo amputaci končetiny,jste svědkem pokusu o sebevraždu,jste svědkem rvačky, výtržnosti nebo násilného jednání,došlo ke krádeži peněženky nebo zavazadla, přepadení či loupeži,došlo ke krádeži vozidla, vloupání do vozidla nebo vloupání do nemovitosti,někdo se snaží poškodit nebo zničit váš majetek,chcete policii oznámit nějaké poznatky k trestné činnosti nebo informaci k hledaným nebo pohřešovaným osobám.

POZOR! - výše uvedený výčet není vyčerpávající. Pokud se dostanete do tísňové situace, která není uvedena, neváhejte zavolat na linku tísňového volání!

Nevolejte na tísňovou linku:
Abyste ohlásili smyšlenou neexistující událost,abyste zjistili, zda tísňové volání funguje,s dotazem na přesný čas,s dotazem na telefonní čísla,s dotazem na jízdní řády,v případě technických problémů s telefonem.

Uvědomte si, že linky tísňového volání jsou zřízeny pro přijetí informace o stavu nouze. Nezneužívejte je! Vaší nezodpovědností se může oddálit pomoc lidem, kteří ji v dané chvíli budou opravdu potřebovat!

Zneužití linek tísňového volání je trestné.

Zdroj: GŘ HZS ČR

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.