10.08.2015 Padlý strom na vedení

ČESKÝ ŠTERNBERK: V pondělí 10. srpna 2015 odpoledne byla divišovská jednotka požádána operačním střediskem hasičů o pomoc s likvidací padlého stromu v lokalitě Vrabov nedaleko Českého Šternberka.

10.08.2015 Padlý strom na vedení

Jednotka přijala informaci o výjezdu z dispečinku tísňové linky tři minuty před třetí hodinou odpoledne. Na ohlášené místo vyrazilo družstvo zásahovým vozem Liaz, cestou bylo nutné prostřednictvím operačního střediska upřesnit místo události, které bylo mimo trvale obydlenou oblast.

Po příjezdu na místo nalezla jednotka středně velký padlý strom, který částečně strhl přívod telefonní linky. Hasiči pomocí motorové pily odstranili strom z cesty a uvolnili spojovací vedení. Zásah trval přibližně třicet minut, po kterých se jednotka vrátila zpět na svou základnu v Divišově.

Hasiči asistovali u nových kostelních zvonů v Divišově

Během krátké chvíle požáry v Xaverově a Českém Šternberku

Pomoc v pečovatelském domě v Divišově

Pátrání po pohřešovaných chlapcích v řece Sázavě