21.09.2015 Pták zvolil špatné místo přistání a způsobil požár

DIVIŠOV: V pondělí 21.září 2015 byla divišovská výjezdová jednotka požádána prostřednictvím tísňové zprávy krajského operačního střediska požádána o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru na sloupu elektrického vedení na okraji Divišova.

21.09.2015 Pták zvolil špatné místo přistání a způsobil požár

Tísňová výzva přišla hasičům v Divišově devatenácti minut po druhé hodině odpoledne. Tedy v době, kdy řada jednotek v okolí byla povolána do zbrojovky ve Vlašimi, kde došlo k výbuchu. Jednotka v nejkratší možné době vyjela na místo.

Na místě bylo zjištěno, že pravděpodobně pták, který přistál na drátech vedení, způsobil krat po kterém začal hořet plastový kryt umístěný na stožáru. Jednotka vyčkala potvrzení o vypnutí elektrického napětí ve vedení a dohasila dohořívající požár.

Poté se vrátila zpět na zbrojnici v Divišově, jednalo se o krátký zásah.