Požár v budově v Českém Šternberku

Přidáno: 26. 4. 2020 18:20:35 Počet shlédnutí: 514

26 Duben 2020

V neděli 26.4.2020 v podvečer byl divišovské hasičské jednotce vyhlášen poplach. Hasiči byli požádáni o pomoc v souvislosti s ohlášeným požárem domu v Českém Šternberku. Na místo vyjelo družstvo se zásahovou cisternou, operační středisko na místo vyslalo také další jednotky z okolí.

Výjezdovou zprávu obdrželi hasiči v Divišově do svých mobilních telefonů v půl šesté večer. S ohledem na stále platná opatření v souvislosti s nemocí COVID 19 na místo vyjelo družstvo ve sníženém stavu, ostatní členové jednotky byli připraveni pro případ potřeby v záloze.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár komína několikapatrového domu. Postupně na místo dorazila také profesionální jednotka z Uhlířských Janovic, vyslány byly také dobrovolné jednotky ze Sázavy, Choratic a Drahňovic.

Hasiče na místě čekala zdlouhavá práce spojená s postupným ochlazováním komínového tělesa, nikdo nebyl zraněn. Zpět na zbrojnici se jednotka vrátila kolem osmé hodiny večerní.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí