Požár v budově v Českém Šternberku

Přidáno: 26. 4. 2020 18:20:35 Počet shlédnutí: 564

26 Duben 2020

V neděli 26.4.2020 v podvečer byl divišovské hasičské jednotce vyhlášen poplach. Hasiči byli požádáni o pomoc v souvislosti s ohlášeným požárem domu v Českém Šternberku. Na místo vyjelo družstvo se zásahovou cisternou, operační středisko na místo vyslalo také další jednotky z okolí.

Výjezdovou zprávu obdrželi hasiči v Divišově do svých mobilních telefonů v půl šesté večer. S ohledem na stále platná opatření v souvislosti s nemocí COVID 19 na místo vyjelo družstvo ve sníženém stavu, ostatní členové jednotky byli připraveni pro případ potřeby v záloze.

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár komína několikapatrového domu. Postupně na místo dorazila také profesionální jednotka z Uhlířských Janovic, vyslány byly také dobrovolné jednotky ze Sázavy, Choratic a Drahňovic.

Hasiče na místě čekala zdlouhavá práce spojená s postupným ochlazováním komínového tělesa, nikdo nebyl zraněn. Zpět na zbrojnici se jednotka vrátila kolem osmé hodiny večerní.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku