29.07.2015 Požár u Ostředku

OSTŘEDEK: Ve středu 29. července 2015 byla divišovská hasičská jednotka požádána spolu s dalšími hasičskými sbory v okolí o pomoc při likvidaci požáru pole nedaleko obce Ostředek. Operační dispečink středočeských hasičů vyslal tísňovou výzvu do Divišova ve dvě hodiny odpoledne.

29.07.2015 Požár u Ostředku

K ohlášenému místu u obce Ostředek vyrazil zásahový vůz, v době dojezdu na místo již s ohněm bojovala profesionální jednotka hasičů z Benešova a dobrovolné jednotky z Teplýšovic, Ostředku a Vranova.

Plameny zasáhly část pole po sklizni, zemědělský stroj na balíkování a stráň oddělující pole od silnice. Divišovští hasiči prostřednictvím vysokotlakého vodního proudu pracovali na likvidaci plamenů ve stráni u pole.

Po likvidaci ohně jednotka dočerpala v nedalekém rybníku novou vodu do cisterny a po rozhodnutí velitele zásahu se vrátila na zbrojnici v Divišově. Ve večerních hodinách čekala divišovské hasiče další z řady letních brigád.

Několik mobilních snímků ze zásahu naleznete zde.