Ani rychlý výjezd hasičů z Divišova už nemohl pomoci

Přidáno: 30. 6. 2018 14:40:31 Počet shlédnutí: 3266

30 Červen 2018

TŘEMOŠNICE: V sobotu 30.6.2018 před polednem požádalo krajské operační středisko středočeských hasičů o pomoc divišovskou výjezdovou jednotku u ohlášené tísňové výzvy v obci Třemošnice u Ostředku. Na ohlášenou adresu vyjela zásahová cisterna s družstvem, bohužel záchrana člověka v tomto případě již nebyla možná.

Ani rychlý výjezd hasičů z Divišova už nemohl pomoci

V čase 10:39 oznámil volající na tísňovou linku, že v obci Třemošnice vidí v domě ženu, která se nehýbá. Operační střediska základních složek IZS na místo vyslala sanitní a lékařskou posádku záchranné služby, výjezdovou skupinu policie, dobrovolné hasiče z Divišova a profesionální jednotku hasičů z Benešova. Divišovští hasiči obdrželi žádost o pomoc v čase 10:40 hodin.

Jako první a téměř současně na místo dorazili dobrovolní hasiči z Divišova a hlídka policie. Divišovští hasiči na žádost policie provedli násilný vstup do budovy oknem, aby bylo možné otevřít vchodové dveře do domu. Současně se na místo dostavily vozy zdravotnické záchranné služby. Lékař u nalezené ženy bohužel konstatoval smrt, již nebylo možné jí pomoci.

Zásahová technika na místě události.

Současně dorazila na místo také profesionální hasičská jednotka z Benešova. Obě hasičské jednotky pak byly z místa odvolány, divišovská cisterna se zpět na svou zbrojnici vrátila v čase 11:15.