Přidáno: 31. 1. 2022 11:36:10 Počet shlédnutí: 238

31 Leden 2022

DIVIŠOV: Hořící autobus na dálnici D1 byl ohlášen na tísňovou linku středočeských hasičů v neděli 30.ledna letošního roku krátce před šestou hodinou večer. Operační středisko vyslalo na místo dobrovolné hasiče z Divišova a dvě profesionální jednotky. Při příjezdu hasičů na místo byl autobus celý v plamenech.

Událost se stala na 42. kilometru směrem na Prahu, kousek nad známým motorestem U rybiček. První jednotky z Vlašimi a Zruče nad Sázavou přijely k místu ve chvíli, kdy byl celý autobus zasažen plameny. To potvrdila cestou k události i jednotka z Divišova, která musela k místu dojet z druhé strany dálnice.

Při příjezdu hasiči zjistili, že se u hořícího autobusu nenachází žádní lidé. U krajnice tak hořel osamocený autobus, neboť v té době již policie uzavřela dálnici směrem na Prahu. Žádní cestující z autobusu nebyli přítomni ani v nedalekém motorestu. Až později vyšlo najevo, že lidé z autobusu rychle přestoupili do náhradního vozu a pokračovali ve své cestě.

Hasiči k likvidaci požáru nasadili tři vodní proudy, do hašení se zapojili také hasiči z Divišova v dýchací technice. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku