Automobil po nehodě na náledí sám přivolal záchranné složky

Přidáno: 22. 1. 2021 15:41:46 Počet shlédnutí: 570

22 Leden 2021

ČESKÝ ŠTERNBERK: Ve čtvrtek 21.1.2021 byla krátce před devátou hodinou ranní divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při ohlášené dopravní nehodě na silnici v lesním úseku nad Českým Šternberkem. Hasiči vyjeli s cisternou na místo, aniž tušili, jak časově náročný zásah mají před sebou.

Automobil po nehodě na náledí sám přivolal záchranné složky

Výjezdová zpráva obsahovala informaci o možné nehodě jednoho osobního vozidla, neboť nehodu nahlásil automatický nehodový systém vozidla, ale nebylo možné zpětné ověření události. Kromě dobrovolné jednotky z Divišova na místo vyjeli také profesionální hasiči z Vlašimi a hlídka policie.

Cestu komplikovalo velmi silné náledí, hasiči museli zásahovou techniku odstavit cca sto metrů před nehodou a zbytek dojít pěšky. Na místě byla zjištěna dopravní nehoda tahače s návěsem a osobního automobilu. Oba vozy se na náledí staly neovladatelnými a došlo ke střetu. Na místě byla velmi komplikovaná i samotná chůze po vozovce, která byla velmi kluzká. Nehoda se naštěstí obešla bez zraněných.

Divišovská jednotka na místě provedla nezbytná protipožární opatření a z důvodu nesjízdnosti musela uzavřít úsek pro veškerou dopravu. Nehodu zadokumentovala policejní hlídka. Po prosypání a obnovení sjízdnosti komunikace bylo možné vyproštění osobního a následně i nákladního automobilu. Hasiči uklidili vozovku a krátce po poledni se vrátili zpět na zbrojnici v Divišově.