Během krátké chvíle požáry v Xaverově a Českém Šternberku

Přidáno: 21. 8. 2020 08:22:13 Počet shlédnutí: 564

21 Srpen 2020

V pátek 21.8.2020 po poledni byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při likvidaci požáru u obce Xaverov. Během zásahu na místě pak byla operačním střediskem odvelena k dalšímu ohni, tentokrát v Českém Šternberku.

Během krátké chvíle požáry v Xaverově a Českém Šternberku

K ohlášenému požáru pole u Xaverova byla jednotka vyslána operačním střediskem pár minut před půl jednou hodinou po poledni. Na místo vyjela cisterna s družstvem. Při příjezdu k události již na místě zasahovaly jednotky z Benešova, Sázavy a Choratic. Hasiči se zapojili do hasebního zásahu s pomocí vysokotlakého vodního proudu.

Během zásahu byla jednotka kontaktována operačním střediskem a byla odvelena k dalšímu požáru, tentokrát v Českém Šternberku. Po příjezdu na místo byl nalezen doutnající kompost, který byl rozhrabán a prolit vodním proudem. Na místě jednotka zasahovala společně s profesionály z Uhlířských Janovic. Zpět na základu se jednotka vrátila před půl třetí odpoledne.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí