Během krátké chvíle požáry v Xaverově a Českém Šternberku

Přidáno: 21. 8. 2020 08:22:13 Počet shlédnutí: 632

21 Srpen 2020

V pátek 21.8.2020 po poledni byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při likvidaci požáru u obce Xaverov. Během zásahu na místě pak byla operačním střediskem odvelena k dalšímu ohni, tentokrát v Českém Šternberku.

Během krátké chvíle požáry v Xaverově a Českém Šternberku

K ohlášenému požáru pole u Xaverova byla jednotka vyslána operačním střediskem pár minut před půl jednou hodinou po poledni. Na místo vyjela cisterna s družstvem. Při příjezdu k události již na místě zasahovaly jednotky z Benešova, Sázavy a Choratic. Hasiči se zapojili do hasebního zásahu s pomocí vysokotlakého vodního proudu.

Během zásahu byla jednotka kontaktována operačním střediskem a byla odvelena k dalšímu požáru, tentokrát v Českém Šternberku. Po příjezdu na místo byl nalezen doutnající kompost, který byl rozhrabán a prolit vodním proudem. Na místě jednotka zasahovala společně s profesionály z Uhlířských Janovic. Zpět na základu se jednotka vrátila před půl třetí odpoledne.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku