Během sedmi dnů jednotka vyjížděla ke čtyřem událostem

Přidáno: 25. 11. 2018 15:50:40 Počet shlédnutí: 1070

25 Listopad 2018

Předposlední listopadový týden měli divišovští hasiči napilno. Od neděle 18.11. do neděle 25.11. byli krajským operačním střediskem hasičům vysláni k celkem čtyřem událostem. Pomáhali u dopravní nehody a vyjížděli také na trojici ohlášených požárů.

Během sedmi dnů jednotka vyjížděla ke čtyřem událostem

V neděli odpoledne byli vysláni k požáru osobního vozidla na sjezdu z dálnice D1. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o následek dopravní nehody. Na místě již zasahovala záchranná služba, dospělým ani dětským pasažérům se naštěstí nic vážného nestalo. Hasiči jim poskytli dočasné útočiště v zásahové cisterně, provedli nezbytná protipožární opatření a úklid vozovky.

Ve středu před půl osmou ráno byla jednotka požádána o pomoc u ohlášeného požáru nedaleko Soběšína. Po příjezdu na místo se ukázalo, že se jedná o pálení v lese a přivolaná profesionální jednotka proto odvelela divišovské hasiče bez nutnosti zásahu zpět na základnu.

V pátek po půl páté odpoledne byl hasičům ohlášený požár v Českém Šternberku. Jednotka na místě nalezla nedohašené ohniště, od kterého vzplálo blízké okolí. Hasiči pomocí jednoho vodního proudu malý požár rychle zlikvidovali a mohli se vrátit zpět na základnu.

V neděli 25.listopadu před polednem dostali hasiči v Divišově výzvu k ohlášenému požáru u dálnice D1. Volající nahlásil viditelný kouř. I přes maximální snahu jednotky z Divišova a profesionálů z Vlašimi se žádný požár u dálnice nepodařilo nalézt a jednotky se tak bez zásahu vrátily na své základny.