Čištění hasičské nádrže

Přidáno: 17. 5. 2014 23:00:00 Počet shlédnutí: 1374

17 Květen 2014

Na páteční podvečer 16.5.2014 bylo naplánované každoroční pravidelné čištění hasičské nádrže v Divišově. Akce začala oproti plánu o dvě hodiny dříve ve chvíli, kdy se jednotka vrátila z organizovaného cvičení hasičských jednotek na letišti u Benešova (celá zpráva). K čištění nádrže přispěli i další členové jednotky, kteří nebyli během dne na výcviku v Nesvačilech.

Čištění hasičské nádrže

K nádrži výjezdové vozy s posádkou dorazily po druhé hodině odpoledne a ihned začalo vypouštění nádrže odtokovým kanálem. Současně hasiči připravili nově zakoupené čerpadlo, které bylo možné při této činnosti vyzkoušet. Vyloženo bylo i druhé, silnější čerpadlo, které pak připravilo většinu potřebné vody k čištění dna.

Od čerpadel hasiči natáhli hadicové vedení na protilehlou stranu nádrže, kde čištění začíná a postupně připravili tři vodní proudy. Jakmile hladina klesla na potřebnou úroveň, začalo čištění betonových panelů na dně nádrže směrem k odtoku.

FOTOGRAFIE Z AKCE NALEZNETE ZDE.

Po přibližně dvou hodinách intenzivní práce byla většina dna zbavena bahnitých nánosů, odstraněny větší kameny a další hrubé nečistoty. Ve chvíli, kdy již nebylo možné používat na čištění vodu z nádrže, bylo hadicové vedení zrušeno, do nádrže vjela hasičská cisterna a pomocí tvou proudů vody bylo dno vyčištěno až ke svému ústí.

Diskuse

(0 komentářů)

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.