Čtyři jednotky spěchaly k požáru u Křešic

Přidáno: 4. 4. 2019 21:51:51 Počet shlédnutí: 958

04 Duben 2019

KŘEŠICE: Ve čtvrtek 5.dubna 2019 po sedmnácté hodině byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc u ohlášeného požáru na okraji obce Křešice. Z Divišova na místo vyjela zásahová cisterna, později také dopravní automobil. Operační středisko k požáru vyslalo také další tři jednotky, z toho dvě profesionální.

Čtyři jednotky spěchaly k požáru u Křešic

Krajské operační středisko hasičů v Kladně vyslalo divišovské hasiče k události šest minut po sedmnácté hodině. Prvotní informace hovořily o požáru lesa malého rozsahu u obce Dalovy. Již cestou k místu se ukázalo, že požár je na okraji obce Křešice ve svahu. Hasiči na místě nalezli hořící hrabanku a les na ploše asi 70 x 20 metrů.

Kromě divišovské jednotky byli na místo vysláni také dobrovolní hasiči z Teplýšovic a profesionální jednotky z Vlašimi a Benešova. Během zásahu vyjel na místo z Divišova také dopravní automobil s čerpadlem, který vytvořil čerpací stanoviště u nově vystavené nádrže u Křešic.

Zásah v náročném strmém lesním terénu zabral jednotkám několik hodin práce, než se podařilo oheň zlikvidovat. Čerpací stanoviště na závěr zásahu naplnilo všechny cisterny vodou. Divišovská jednotka se svou zbrojnici vrátila kolem osmé hodiny večer.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku