Další den a znovu lesní požár nedaleko Divišova

Přidáno: 14. 3. 2022 13:12:35 Počet shlédnutí: 383

14 Březen 2022

LITICHOVICE: Jako by nebylo zásahů v posledních dnech více než dost, také v pondělí byli divišovští hasiči požádáni o pomoc u ohlášeného požáru v lesním prostoru nedaleko Litichovic. Po poledni na místo vyrazila cisterna s družstvem a dalšími jednotkami z okolí.

Další den a znovu lesní požár nedaleko Divišova

Ohlášené pálení v lese vítr rychle změnil v drama a dozor provádějící osoba musela přivolat na pomoc hasiče. Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotku z Benešova se dvěma cisternami a další jednotky z okolí. Postupně na místo vyjely také jednotky ze Struhařova, Bílkovic a Chotýšan.

Divišovská jednotka byla od události nejblíže, proto dorazila jako první a našla požár trávy v nízkém lesíku na ploše cca 100 x 100 metrů. Po vyhodnocení situace hasiči natáhli vodní proud a pomocí D programu pro likvidaci lesních požárů začali se likvidací ohně. Krátce na to dorazily další jednotky.

I přes silný vítr se podařilo zabránit rozšíření požáru na sousední vzrostlý porost a oheň během několika hodin zlikvidovat. Jelikož se jednalo o zásahové území divišovské jednotky, rozhodl velitel zásahu o jejím setrvání na místě pro požární dozor.

V odpoledních hodinách proto došlo k vystřídání zasahujících členů jednotky dalšími hasiči, kteří hlídali do večerních hodin požářiště před dalším rozšířením ohně. Několik drobných dohašení nakonec bylo potřeba. Jednotka byla z místa odvolána večer, zásah skončil kolem osmé hodiny, kdy se hasiči vrátili zpět na zbrojnici do Divišova.