Zpět

Desítka zásahů v okolí Vranova prověřila znalosti jednotky

Přidáno: 9. 4. 2016 21:00:00 Počet shlédnutí: 1480

09 Duben 2016

VRANOV: V sobotu 9.dubna 2016 se členové divišovské hasičské jednotky zúčastnili cvičení družstev okrsků Divišov a Ostředek, které uspořádali hasiči ve Vranově. Akce se zúčastnila také družstva z dalších přizvaných dobrovolných sborů, celkem se do akce zapojilo devět jednotek.

Desítka zásahů v okolí Vranova prověřila znalosti jednotky

V celkovém hodnocení akce skončil Divišov na druhém místě. Pro šest členů jednotky a jednoho člena SDH začal den již v sedm hodin ráno na hasičské zbrojnici v Divišově. Následoval přesun do Vranova dopravním automobilem Avia a zahájení akce nástupem všech družstev.

Organizátoři připravili okružní typ cvičení s desítkou stanovišť, na kterých jednotky plnily úkol každá samostatně. Po každém zásahu v časovém limitu maximálně dvaceti minut následovalo ihned bodové ohodnocení zásahu a vyhodnocení kladů a záporů od přítomných rozhodčích.

Jednotka postupně zápasila s lesním požárem s ohnisky na více místech, plameny ve sklepním prostoru nebo ohněm v kuchyni domu. Při řešení těchto situací museli hasiči také vynášet a ošetřovat raněné, ochlazovat nalezené tlakové láhve či využít místních vodních zdrojů pro potřebný zásah pomocí čerpadel.

Své místo nalezla také stanoviště zaměřená na první pomoc, jako pád dítěte z výšky nebo zásah u dopravní nehody dvou vozidel i s tepenným krvácením. Družstva musela zlikvidovat také únik ropných látek z vodní plochy či zasahovat u nebezpečné látky převážené v plastovém sudu na přívěsném vozíku. Hasiči také zachraňovali tonoucího muže.

Divišov obsadil v celkovém součtu získaných trestných bodů druhé místo. Blahopřejeme mladému družstvu z Přestavlk k vítězství a děkujeme pořadatelům za přípravu akce. Jednotka se vrátila zpět do Divišova po třetí hodině odpoledne.

 

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu