Desítka zásahů v okolí Vranova prověřila znalosti jednotky

Přidáno: 9. 4. 2016 21:00:00 Počet shlédnutí: 1578

09 Duben 2016

VRANOV: V sobotu 9.dubna 2016 se členové divišovské hasičské jednotky zúčastnili cvičení družstev okrsků Divišov a Ostředek, které uspořádali hasiči ve Vranově. Akce se zúčastnila také družstva z dalších přizvaných dobrovolných sborů, celkem se do akce zapojilo devět jednotek.

Desítka zásahů v okolí Vranova prověřila znalosti jednotky

V celkovém hodnocení akce skončil Divišov na druhém místě. Pro šest členů jednotky a jednoho člena SDH začal den již v sedm hodin ráno na hasičské zbrojnici v Divišově. Následoval přesun do Vranova dopravním automobilem Avia a zahájení akce nástupem všech družstev.

Organizátoři připravili okružní typ cvičení s desítkou stanovišť, na kterých jednotky plnily úkol každá samostatně. Po každém zásahu v časovém limitu maximálně dvaceti minut následovalo ihned bodové ohodnocení zásahu a vyhodnocení kladů a záporů od přítomných rozhodčích.

Jednotka postupně zápasila s lesním požárem s ohnisky na více místech, plameny ve sklepním prostoru nebo ohněm v kuchyni domu. Při řešení těchto situací museli hasiči také vynášet a ošetřovat raněné, ochlazovat nalezené tlakové láhve či využít místních vodních zdrojů pro potřebný zásah pomocí čerpadel.

Své místo nalezla také stanoviště zaměřená na první pomoc, jako pád dítěte z výšky nebo zásah u dopravní nehody dvou vozidel i s tepenným krvácením. Družstva musela zlikvidovat také únik ropných látek z vodní plochy či zasahovat u nebezpečné látky převážené v plastovém sudu na přívěsném vozíku. Hasiči také zachraňovali tonoucího muže.

Divišov obsadil v celkovém součtu získaných trestných bodů druhé místo. Blahopřejeme mladému družstvu z Přestavlk k vítězství a děkujeme pořadatelům za přípravu akce. Jednotka se vrátila zpět do Divišova po třetí hodině odpoledne.

Diskuse

(0 komentářů)

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku