Divišov má dva Techniky ochrany obyvatelstva

Přidáno: 13. 10. 2018 16:14:37 Počet shlédnutí: 938

13 Říjen 2018

KAMENICE: Ve dnech 12.-13.října 2018 pořádal v Kamenici u Prahy Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje kurz Technik ochrany obyvatelstva určený pro členy Jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí. Poprvé v historii pořádání těchto kurzů se akce zúčastnili také zástupci z Divišova.

Divišov má dva Techniky ochrany obyvatelstva

Kurz se konal v areálu školícího střediska a chemické laboratoře v Kamenici a zúčastnily se ho desítky zástupců jednotek dobrovolných hasičů z celého Středočeského kraje. Z benešovského okresu se kurzu kromě dvou zástupců z Divišova zúčastnili také dva členové dobrovolné hasičské jednotky z Vranova.

Cílem kurzu je seznámit absolventy se současným stavem fungování civilní ochrany v České republice a ti pak mohou být nápomocni starostovi obce v řešení této problematiky. Současně jsou předurčeni k práci v krizových štábech obcí a k řízení činnosti JSDHO při nouzových a krizových stavech, které mohou vzniknout na území obce v souvislosti s mimořádnými událostmi všeho druhu.

FOTOGRAFIE Z AKCE NALEZNETE ZDE.

O odborné přednášky v oblasti preventivně výchovné činnosti, dekontaminaci, civilní ochraně, nouzovém ubytování, evakuaci, varování a dalších se postarali pracovníci krajského úřadu Středočeského kraje a Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Součástí kurzu byla také praktická část, při které se účastníci seznámili zejména s aktuálními možnostmi a způsoby nouzového ubytování obyvatel.

Technik OOB

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku