Dopolední požár na dohled z rozhledny Špulka

V pondělí 23. března 2015 vyjížděla divišovská zásahová jednotka k ohlášenému požáru nedaleko obce Lbosín. Krajské operační středisko hasičů v Kladně požádalo dobrovolnou jednotku z Divišova o pomoc krátce po tři čtvrtě na deset dopoledne.

Dopolední požár na dohled z rozhledny Špulka

Volající oznámil na tísňové lince požár v těsné blízkosti autobusové zastávky na hlavní silnici spojující Divišov se Struhařovem. Na místo vyjelo čtyřčlenné družstvo a během několika minut byli hasiči na místě, jednotka dorazila jako první.

V těsné blízkosti zmiňované zastávky nalezli hasiči dohořívající kus trávy na ploše přibližně dva metry čtvereční. Pomocí vysokotlakého vodního proudu spáleniště prolili vodou a zbytky ohně rychle zlikvidovali.

Během zásahu divišovských dobrovolníků přijela na místo také jednotka profesionálů z Vlašimi, která po obhlídce situace zamířila bez nasazení zpět na svou stanici. Také divišovští hasiči se rychle vrátili na svoji zbrojnici, zásah byl ukončen po přibližně třiceti minutách.

Dva problémy na silnicích v jeden den

Požár nad Českým Šternberkem se rychle šířil

Plameny si vzaly střechu rodinného domu

K rozsáhlému požáru na nepřístupném místě se cisterny nedostaly