Dopolední požár na dohled z rozhledny Špulka

V pondělí 23. března 2015 vyjížděla divišovská zásahová jednotka k ohlášenému požáru nedaleko obce Lbosín. Krajské operační středisko hasičů v Kladně požádalo dobrovolnou jednotku z Divišova o pomoc krátce po tři čtvrtě na deset dopoledne.

Dopolední požár na dohled z rozhledny Špulka

Volající oznámil na tísňové lince požár v těsné blízkosti autobusové zastávky na hlavní silnici spojující Divišov se Struhařovem. Na místo vyjelo čtyřčlenné družstvo a během několika minut byli hasiči na místě, jednotka dorazila jako první.

V těsné blízkosti zmiňované zastávky nalezli hasiči dohořívající kus trávy na ploše přibližně dva metry čtvereční. Pomocí vysokotlakého vodního proudu spáleniště prolili vodou a zbytky ohně rychle zlikvidovali.

Během zásahu divišovských dobrovolníků přijela na místo také jednotka profesionálů z Vlašimi, která po obhlídce situace zamířila bez nasazení zpět na svou stanici. Také divišovští hasiči se rychle vrátili na svoji zbrojnici, zásah byl ukončen po přibližně třiceti minutách.