Dva letní požáry v krátkém sledu

Přidáno: 27. 7. 2014 21:15:00 Počet shlédnutí: 1602

27 Červenec 2014

V parném nedělním popoledni, přesněji krátce před půl jednou hodinou odpoledne, byl vyhlášen divišovské hasičské jednotce poplach.

Dva letní požáry v krátkém sledu

Operační středisko žádalo o pomoc při likvidaci požáru pole nedaleko obce Radošovice u Vlašimi.

Na místo vyjel zásahový automobil s šestičlennou posádkou. Směrem na Ctiboř hořel velký kus pole, na místo se postupně sjelo asi deset dobrovolných a profesionálních hasičských jednotek z okolí.

Na místě pracovali také hasiči z Vlašimi, Benešova, Domašína, Bílkovic, Chotýšan či Zdislavic. Dle dostupných informací začalo pole hořet od kombajnu.

Za poskytnutí fotografií z místa, které si můžete prohlédnout zde, děkujeme Janu Hlaváčkovi.

Během likvidačních prací vypukl nedaleko další požár pole, kam se mezi prvními přesunuli profesionální hasiči z Vlašimi spolu s divišovskou jednotkou. Tento požár byl rychle zlikvidován vodními proudy, jednotka se zpět na základnu vrátila v půl čtvrté odpoledne.

Diskuse

(0 komentářů)