Přidáno: 10. 5. 2021 13:20:07 Počet shlédnutí: 262

10 Květen 2021

Dva výjezdy na komunikace v Divišově a okolí mají za sebou hasiči během pondělí 10.května. V ranních hodinách byla jednotka vyslána operačním střediskem na dálniční sjezd, v podvečer pak družstvo zasahovalo v zatáčkách nad Českým Šternberkem.

Dva problémy na silnicích v jeden den

Ráno byla divišovská jednotka požádána o pomoc u nahlášené olejové skvrny na dálničním nájezdu u Šternova. Na místo vyjel dopravní automobil, hasiči olejovou skvrnu zlikvidovali sorbentem a vrátili se na základnu.

V podvečer byla situace vážnější. Hasiči byli přivoláni k dopravní nehodě kamiónu, který se ve známých zatáčkách nad Českým Šternberkem neudržel na vozovce a převrátil se na bok mimo komunikaci. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, řidiči se podařilo z kabiny vyprostit bez pomoci. O to náročnější bylo vyprošťování těžkou technikou, což způsobilo několikahodinové uzavření silnice pro veškerou dopravu.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí