Elektromobil u hasičů v Divišově

Přidáno: 1. 6. 2020 11:17:41 Počet shlédnutí: 618

01 Červen 2020

DIVIŠOV V pátek 29.5.2020 měli členové divišovské hasičské jednotky příležitost seznámit se s problematikou výrobní technologie a postupy při hašení vozidel, které jsou poháněny plně elektromotorem. Za možnost vyzkoušet si vše potřebné tímto děkujeme společnosti Dukom s.r.o., která vozidlo poskytla.

Elektromobil u hasičů v Divišově

Hasiči si mohli prohlédnout elektromobil Škoda Citigo z mladoboleslavské produkce. Jedná se o malý městský vůz, který však dle testování zvládá i delší trasy. Důležitým aspektem těchto vozidel jsou bezpečnostní prvky elektrického systému, se kterými se hasiči seznámili.

Při každé dopravní nehodě nebo požáru automobilu patří k základním činnostem hasičů odpojení baterie. U elektromobilů je tato problematika složitější, neboť i po odpojení standardní elektrobaterie, kterou je vůz vybaven, je i další část motoru plně elektrifikována ze základnového akumulátoru.

Proto jsou elektromobily vybaveny další řadou bezpečnostních prvků, které je nutné z hlediska hasičů znát, aby se předcházelo potenciálním nebezpečným situacím.

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku