Hasiči asistovali u nových kostelních zvonů v Divišově

Přidáno: 12. 9. 2020 10:03:37 Počet shlédnutí: 595

12 Září 2020

DIVIŠOV: V sobotu 12.září 2020 dopoledne proběhla v Divišově velká událost. Do věže místního kostelu byly instalovány nové zvony. Na akci se přišlo podívat velké množství lidí, proto byli o asistenci požádáni také divišovští hasiči.

Hasiči asistovali u nových kostelních zvonů v Divišově

Již brzy ráno hasiči asistovali při sundávání starého zvonu z věže, což primárně zajistila soukromá firma s přistaveným těžkým jeřábem. V následujících hodinách hasiči zajišťovali uzavření prostoru před kostelem, kde začala v deset hodin dopoledne slavnostní část programu.

Za účasti zástupců městysu i církve proběhl slavnostní ceremoniál, který si nenechalo ujít velké množství diváků. I přesto nemusel být provoz na přilehlé komunikaci omezen, projíždějícím stačilo jen snížit rychlost. Po nezbytných procedurách se přistoupilo k samotnému vynesení nových zvonů do věže. Po této části programu hasiči na místě svou činnost ukončili.