Hasiči asistovali u nových kostelních zvonů v Divišově

Přidáno: 12. 9. 2020 10:03:37 Počet shlédnutí: 493

12 Září 2020

DIVIŠOV: V sobotu 12.září 2020 dopoledne proběhla v Divišově velká událost. Do věže místního kostelu byly instalovány nové zvony. Na akci se přišlo podívat velké množství lidí, proto byli o asistenci požádáni také divišovští hasiči.

Hasiči asistovali u nových kostelních zvonů v Divišově

Již brzy ráno hasiči asistovali při sundávání starého zvonu z věže, což primárně zajistila soukromá firma s přistaveným těžkým jeřábem. V následujících hodinách hasiči zajišťovali uzavření prostoru před kostelem, kde začala v deset hodin dopoledne slavnostní část programu.

Za účasti zástupců městysu i církve proběhl slavnostní ceremoniál, který si nenechalo ujít velké množství diváků. I přesto nemusel být provoz na přilehlé komunikaci omezen, projíždějícím stačilo jen snížit rychlost. Po nezbytných procedurách se přistoupilo k samotnému vynesení nových zvonů do věže. Po této části programu hasiči na místě svou činnost ukončili.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí