Hasiči byli přivoláni k černému dýmu u silnice na Radonice

Přidáno: 8. 10. 2018 12:36:46 Počet shlédnutí: 919

08 Říjen 2018

RADONICE: V pondělí 8.října večer byla divišovská hasičská jednotka požádána o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru viditelného nedaleko silnice spojující obce Šternov a Radonice. Na místo vyjelo družstvo se zásahovým vozem Liaz.

Hasiči byli přivoláni k černému dýmu u silnice na Radonice

Operační středisko oznámilo událost hasičům v Divišově osm minut po půl sedmé večer, současně vyslalo na místo profesionální jednotku z Vlašimi se dvěma zásahovými vozy. Podle oznamovatele události byl nad lesem viditelný hustý černý dým.

Divišovská jednotka projela lesní úsek uvedené komunikace směrem od Šternova a v zatáčce na konci lesa nalezla pravděpodobný zdroj černého dýmu. V lesním prostoru pod zatáčkou mělo několik osob oheň, který způsoboval kouř. Pálení nebylo hasičům zjevně předem oznámeno.

Divišovská jednotka prozkoumala okolí, žádný jiný zdroj kouře nalezen nebyl. Mezi tím dorazila na místo jednotka profesionálů z Vlašimi, jejíž velitel po zhodnocení situace odeslal divišovské hasiče zpět na zbrojnici. Tam se jednotka vrátila patnáct minut po devatenácté hodině.