Hasiči pomáhali i vážně zraněnému muži

Přidáno: 13. 4. 2019 20:20:28 Počet shlédnutí: 963

13 Duben 2019

TŘEBEŠICE: Pomoci zraněnému muži po vážném poranění při práci s motorovou pilou. I takovou situaci museli řešit hasiči z několika dobrovolných hasičských jednotek a sborů z okolí Divišova a Ostředku, kteří se zúčastnili pravidelného každoročního cvičení, jež v letošním roce pořádal hasičský okrsek Divišov, spadající pod Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska.

Hasiči pomáhali i vážně zraněnému muži

Akce se konala v sobotu 13.4.2019 odpoledne na několika místech obce Třebešice. Celkem se sjelo sedm cvičících družstev, pro které organizátoři připravili řadu prověřovacích situací. Jednalo se o družstva z hasičských okrsků Divišov a Ostředek, které dlouhodobě spolupracují a střídají se v pořádání tohoto cvičení.

Pořadatelé připravili sedm stanovišť, na kterých musela družstva plnit různorodé úkoly. Výcvik byl zaměřen na teoretické znalosti i praktické procvičení hasičských postupů při čerpání vody, při požárním útoku nebo v oblasti poskytování první pomoci. Tam museli například pomoci muži zraněnému motorovou pilou.

Divišovští hasiči se na akci podíleli jak v části organizační, tak mezi soutěžícími. Kromě divišovské jednotky pomáhali její členové také v družstvech dalších hasičských sborů. Jednotka z Divišova absolvovala cvičení v dopravním automobilu, organizaci napomohl i zásahový přívěs.