Hasiči pomohli dětem zahnat zimu

Přidáno: 21. 3. 2017 16:42:07 Počet shlédnutí: 1080

21 Březen 2017

DIVIŠOV: Třetí březnový čtvrtek letošního roku dostali divišovští hasiči důležitý úkol. Měli dohlédnout na cestu hořící Morany a pomoci dětem z místní mateřské školky zahnat zimu a přivítat tolik očekávané jaro.

Hasiči pomohli dětem zahnat zimu

I přes tuhou zimu se i letos podařilo malým předškoláčkům včas vyrobit Moranu, aby se vydali na její poslední cestu. Po tuhé zimě, která po letech přinesla mohutnou nadílku sněhu i do Divišova, se na jaro všichni moc těšili, a tak nemohli hasiči, pozvání ke společnému vítání jara, odmítnout.

Při příjezdu zásahového vozu k místní nádrži už děti čekaly a chystaly se na zapálení Morany. Hasiči přistavili techniku, počkali na přednes básniček a pak se chopili svěřeného úkolu, kterým bylo zapálení Morany v silném větru. To se podařilo již na druhý pokus a figura ze slámy a textilu se rychle začala hroutit v plamenech.

Morana nakonec skončila na hladině nádrže a jaro mohlo přijít. Hasiči poté umožnili dětem prohlédnout si zásahový automobil a vrátili se na zbrojnici.

FOTOGRAFIE Z TÉTO AKCE NALEZNETE ZDE.

Diskuse

(0 komentářů)

Při vichřici padaly stromy na silnice i domy

Další zásah hasičů v Českém Šternberku