Hasiči se zúčastnili dětského dne v Divišově

DIVIŠOV: V sobotu 1.6.2019 oslavili obyvatelé Divišova a okolí svátek dětí. Na hřišti u základní školy se konal každoroční dětský den pořádaný Městysem Divišov a divišovskými spolky. Akce se zúčastnili také členové zásahové jednotky z Divišova. Letošnímu ročníku také královsky přálo počasí a odpolední dětská párty se opravdu vydařila.

Hasiči se zúčastnili dětského dne v Divišově

Účastníci oslavy přicházeli do školního areálu od druhé hodiny odpoledne, kde již byl připravený program. Dominantní atrakcí se stal tradiční nafukovací hrad, který letos přivítal také svého menšího bratříčka. Celé odpoledne bylo na obou hradbách plno a děti si skákání a ďábelskou jízdu opravdu užívaly. Chybět nesmělo ani občerstvení pro malé i velké.

Pro děti bylo připraveno kreslení, prolézačky, střelba na terče a další atrakce. Hasiči zpřístupnili svoji zásahovou techniku a připravili oblíbené stříkání džberovkou na cíl, což bylo hojně navštěvované stanoviště zejména nejmenšími účastníky akce. Srdeční masáž si děti i dospělí mohli vyzkoušet na figuríně dospělého člověka i malého miminka. Malí zájemci si také mohli kreslit v omalovánkách a získat odměnu.

Pro účastníky akce byla připravena také komentovaná ukázka poskytnutí první pomoci člověku se srdeční zástavou. Jako první pomáhal laický zachránce, který byl svědkem kolapsu, přivolal telefonem záchrannou službu, uvolnil dýchací cesty a zahájil srdeční masáž. Poté na místo dorazila přivolaná jednotka hasičů, která pokračovala v srdeční masáži, použila AED defibrilátor a přidala k oživování dýchání.

Zlatým hřebem odpoledne byla v očích dětí pěnová lázeň, kterou hasiči nachystali. Pěnování je oblíbenou disciplínou, o čemž svědčí velké množství zpěnovaných malých i velkých účastníků akce. A jelikož není nikdy nic zadarmo, cenou za pěnové dobrodružství byla studená sprcha v očistném procesu. Tak zase za rok.

Více fotografií naleznete na našem facebookovém profilu.