Hasiči spěchali k padlému stromu na kolejích

Od pondělí 30. března do středy 1. dubna letošního roku zasáhl Českou republiku velmi silný vítr. Způsobil značné škody po celé zemi, výjimkou nebylo ani Benešovsko. Přestože to dlouho vypadalo, že se tato větrná smršť obejde bez zásahu divišovských hasičů, opak byl nakonec pravdou.

Hasiči spěchali k padlému stromu na kolejích

Ve středu 1. dubna před osmou hodinou ranní byla výjezdová jednotka z Divišova požádána krajským operačním střediskem o pomoc při likvidaci ohlášeného padlého stromu v Českém Šternberku. Na místo vyjel zásahový vůz Liaz s družstvem krátce po osmé hodině.

Volající na tísňové lince oznámil nalezený strom ležící přes koleje v oblasti nádraží v Českém Šternberku, který bránil průjezdu vlaků. V době příjezdu divišovské jednotky na místo události již pracovníci lesů likvidovali strom pomocí motorových pil.

Divišovští hasiči se svojí technikou pomohli s odvětvením kmene a celkovou likvidací překážky na trati. Po divišovské jednotce dorazil na místo také vůz profesionálních hasičů z Vlašimi. Divišovská jednotka se vrátila na svou základnu před devátou hodinou ranní.