Hasičské pěnování pro děti v Divišově

Přidáno: 3. 6. 2018 12:00:05 Počet shlédnutí: 889

03 Červen 2018

DIVIŠOV: S sobotu 2.června 2018 se na hřišti u základní školy uskutečnil Den dětí pořádaný divišovským městysem a dalšími organizacemi. Akce se zúčastnili také záchranáři, mezi nimi se představila i místní hasičská jednotka. Letošní akci přálo netradičně i počasí, a tak velké zábavné odpoledne proběhlo bez překážek.

Hasičské pěnování pro děti v Divišově

Hasiči představili svoji techniku v podobě zásahové cisterny a dopravního automobilu s hasičským přívěsem a nabídli dětem dvě atrakce. První bylo stříkání džberovkou na plechovky, což se shledalo s velkým zájmem a celé dopoledne se stála na zážitek fronta. Odvážnější malí i velcí si pak mohli vyzkoušet srdeční masáž člověka na resuscitační figuríně. Zájemci si také mohli prohlédnout vnitřní prostor kabiny v cisterně, vyzkoušet si zásahovou přilbu nebo si vyzkoušet, co obnáší nosit dýchací přístroj.

FOTOGRAFIE Z AKCE NALEZNETE ZDE.

Největší úspěch však dle očekávání měla pěna, kterou hasiči v druhé části odpoledne vytvořili v areálu a kterou si rozhodně musel na vlastní kůži vyzkoušet každý malý návštěvník, ale do bílého moře se vrhlo i pár dospělých. Téměř srovnatelnou atrakcí pak bylo následné omývání zájemců vodou z hasičské hadice.

Kromě dobrovolných hasičů z Divišova se v části záchranářské představilo na místě i policejní audi a přijela se ukázat také posádka záchranné služby z Vranova, které patří velký dík, že si mezi ostrými zásahy našla chvilku pro malé i velké v Divišově.

Hasiči z Divišova vytáhli z jezu ve Šternberku tři tonoucí

Náročná záchrana muže po pádu ze skály

Po bouři problémy ve vodáckém kempu u Sázavy

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.