Jednotka vyjížděla k požáru v Divišově

V úterý 17.2.2015 ráno požádalo operační středisko středočeských hasičů o pomoc divišovskou výjezdovou jednotku při likvidaci ohlášeného požáru v Divišově. Tísňová výzva dorazila k hasičům krátce před tři čtvrtě na devět.

Jednotka vyjížděla k požáru v Divišově

Z tísňové výzvy nebylo přesně určené místo požáru, volající oznámil, že vidí hustý černý dým někde v oblasti divišovského statku. Na místo vyjela zásahová jednotka v počtu pěti osob.

Divišovská jednotka dorazila na místo zásahu jako první a pomocí vodního proudu oheň zlikvidovala. Na místo přijeli i profesionálové z Vlašimi. Z Benešova také vyjely další dva vozy profesionálů, po vyhodnocení situace byly ale odvolány zpět na základnu.

Jednalo se o požár papírových krabic, oheň měl rozměr přibližně 2x2 metry. Jelikož hořely na pravděpodobně textilní plachtě, kombinace těchto dvou faktorů způsobila hustý černý dým, který byl viditelný do velké dálky, a všímaví občané pak nahlásili požár na tísňovou linku.

Divišovská jednotka se na základnu vrátila patnáct minut po deváté hodině.

Silná noční bouře řádila na Divišovsku

Na dálnici D1 shořel osobní automobil

Místo koupaliště čekal hasiče požár nad dálnicí

V Divišově to klouzalo i bez náledí