Jednotka vyjížděla k požáru v Divišově

V úterý 17.2.2015 ráno požádalo operační středisko středočeských hasičů o pomoc divišovskou výjezdovou jednotku při likvidaci ohlášeného požáru v Divišově. Tísňová výzva dorazila k hasičům krátce před tři čtvrtě na devět.

Jednotka vyjížděla k požáru v Divišově

Z tísňové výzvy nebylo přesně určené místo požáru, volající oznámil, že vidí hustý černý dým někde v oblasti divišovského statku. Na místo vyjela zásahová jednotka v počtu pěti osob.

Divišovská jednotka dorazila na místo zásahu jako první a pomocí vodního proudu oheň zlikvidovala. Na místo přijeli i profesionálové z Vlašimi. Z Benešova také vyjely další dva vozy profesionálů, po vyhodnocení situace byly ale odvolány zpět na základnu.

Jednalo se o požár papírových krabic, oheň měl rozměr přibližně 2x2 metry. Jelikož hořely na pravděpodobně textilní plachtě, kombinace těchto dvou faktorů způsobila hustý černý dým, který byl viditelný do velké dálky, a všímaví občané pak nahlásili požár na tísňovou linku.

Divišovská jednotka se na základnu vrátila patnáct minut po deváté hodině.