Jednotky zasahovaly na náměstí v Divišově

Přidáno: 15. 9. 2021 03:00:00 Počet shlédnutí: 455

15 Září 2021

DIVIŠOV: V úterý 14.9. v podvečer byl divišovské hasičské jednotce vyhlášen poplach. Na tísňovou linku byl ohlášen požár v budově na náměstí v Divišově. Na místo vyjela cisterna s družstvem z Divišova a dvě další profesionální jednotky.

Jednotky zasahovaly na náměstí v Divišově

Požár byl hasičům v Divišově ohlášen krátce po šesté hodině večerní. Divišovská jednotka dorazila na Horní náměstí v řádu několika minut. V tu chvíli před objektem čekal volající na tísňovou linku, který hasičům oznámil, že se mu již podařilo požár uhasit.

Hasiči zjistili, že se jednalo o samovznícení hrnce na zapnuté plotně. Po odstavení hrnce plamen uhasl. Okolí sporáku a stropu však bylo poničené od vzniklého požáru. Volající neutrpěl žádné zranění. Po příjezdu profesionálních hasičů z Vlašimi a Benešova proběhla kontrola místa termokamerou a z rozhodnutí velitele zásahu se jednotka vrátila zpět na zbrojnici.