Leden u divišovských výjezdových hasičů

Úvodní schůzka jednotky v letošním roce se konala ve čtvrtek 8.ledna na hasičské zbrojnici.

Leden u divišovských výjezdových hasičů

Hlavním bodem byla konzultace a příprava na plánovanou přestavbu šatny se zásahovými obleky. Podařilo se najít shodu na první části rekonstrukce, spočívající ve vybudování deseti šatních boxů na zásahové komplety. V následujících týdnech budeme úpravu svépomocí realizovat.

Posléze byly zkontrolovány a vyzkoušeny všechny dostupné zásahové oděvy. Z nich se podařilo zkompletovat sedm velikostně odpovídajících zásahových kompletů, které byly označeny. Přítomní si komplety vyzkoušeli a každý hasič tak ví, jaký komplet si má při výjezdu obléknout, aby neměl problémy s velikostí.

O víkendu 10.-11.1.2015 se přes Česko přehnal silný vítr, který znamenal dva výjezdy jednotky v jednom dni k padlým stromům. Více o této události naleznete zde.

Ve čtvrtek 29.1. se jednotka sešla opět, tentokrát k prvnímu z plánovaných výcviků. Na programu byla první pomoc, konkrétně problematika základních životních funkcí, život zachraňující úkony a nácvik resuscitace na figuríně.

Během dvou hodin hasiči trénovali kromě nepřímé srdeční masáže a dýchání z plic do plic také nouzové způsoby odsunu zraněných v jednom i dvou zachráncích na krátké vzdálenosti. Fotografie z této akce naleznete zde.