Mobilní technika a D program v akci

Přidáno: 15. 6. 2020 21:03:37 Počet shlédnutí: 506

15 Červen 2020

DIVIŠOV: V pátek 12.června letošního roku proběhl výcvik členů zásahové jednotky v blízkém okolí Divišova. Jeho cílem bylo prověření znalostí a opakování činností spojených s prací s přenosným čerpadlem a dále s hadicovým D programem, který jednotka vlastní od minulého roku.

Mobilní technika a D program v akci

Dopravním automobilem se členové jednotky dopravili na místo výcviku. Otestováno bylo přenosné čerpadlo, a to sestavením přívodního sacího vedení z vodního zdroje a následné dopravní vedení složené z D programu, s jedním nebo dvěma útočnými vodními proudy.

Hasiči si procvičili obsluhu přenosného čerpadla a současně testovali v lesním terénu využití lesního hadicového vedení. Zejména testovali účinnost tlaku vody na rozbití lesní hrabanky a hašení těchto míst. Hadicový D program výrazně snižuje potřebu hasební vody a současně ulehčuje práci v nedostupném terénu. Součástí výcviku byla i zkouška tlaku při dopravě vody do strmé stráně.