Mohutná vatra vyděsila ženu, ta přivolala hasiče

Přidáno: 30. 4. 2014 23:30:00 Počet shlédnutí: 1331

30 Duben 2014

Tradiční pálení čarodějnic se v roce 2014 neobešlo bez výjezdu hasičské jednotky z Divišova k ohni. Ve středu 30.4. po desáté hodině večer byl jednotce vyhlášen výjezd k požáru u hlavního tahu mezi Divišovem a Struhařovem.

Mohutná vatra vyděsila ženu, ta přivolala hasiče

Ve 22:14 požádalo operační středisko divišovské hasiče o výjezd k ohni, který oznamovatelka viděla u silnice číslo 111 od Divišova směrem na Benešov. O několik minut později již zásahový vůz směřoval na místo události.

Ještě během cesty k ohni se ukázalo, že paní nahlásila na tísňovou linku hasičů oheň, který byl součástí tradičního pálení čarodějnic. Organizátoři tohoto pálení však oheň hasičům předem nenahlásili správným způsobem, a proto nebyl v evidenci pálení pro tento večer.

Operační středisko tak vyslalo na místo divišovskou jednotku. Až během cesty k zásahu se ukázalo, že organizátoři pálení pravděpodobně den předem nahlásili na tísňové lince 150, což je špatný postup, který způsobil zbytečný výjezd hasičů.

Divišovští hasiči se zásahovým vozem nakonec dojeli až k ohni za odbočkou na obec Lbosín, který byl opravdu velmi mohutný a viditelný z velké dálky. Volající paní opravdu nemohla tušit, že se jedná o organizované pálení čarodějnic. Hasiči na místě nezasahovali a vrátili se na svou stanici. Zásah trval kolem čtyřiceti minut.

Připomínáme, že pálení je možné nahlásit pomocí speciální aplikace středočeského hasičského sboru, kterou naleznete zde.

Diskuse

(0 komentářů)